Історія бібліотеки

 Древнє село Велдіж (тепер Шевченкове) своїми коренями сягає глибини віків. Тут народилося багато людей, імена яких відомі не лише в Україні, а й за її межами: Василь Тисяк – Європейський тенор, Климентина Попович-Боярська – соратниця і друг Івана Франка, Володимир Охримович – журналіст, адвокат, дослідник народного побуту та багато інших, які примножували і примножують славу села і славу України.
  По сьогоднішній день цінують тут українську пісню, вишивку, звичаї та традиції предків. Багато корисних справ для згуртування і підняття національного духу народу зробило товариство “Просвіта”.
  У Велдіжі його осередок був створений у 1898 році. Товариство збиралось по хатах, де організовувались перші читання, а далі й вистави. Далеко за межами села був відомий просвітянський хор “Співуча родина”. Одним з перших керівників цього колективу був сільський дяк Іван Брик, напрочуд закоханий у народне мистецтво. На початку 30-х років виникла потреба збудувати в селі громадську читальню. Василь Балазюк, житель села, погодився віддати під забудову кілька арів ґрунту. Управитель панського маєтку поляк Злямаль виділив на будову ліс. Розпочали будувати читальню всім селом у 1928 році, а завершили в 1935.
  Під час війни робота читальні послабилась. Протягом десятиліття бібліотекарі змінювались кожних 3-4 місяці. Переважно це були спеціалісти зі Східної України.
  Та пізніше робота книгозбірні значно активізувалась. При бібліотеці працював фольклорний колектив “Шевченківські вечорниці”, програмою якого служив фольклор, зібраний в рідному селі. Відгуки друкувались в обласній та районній періодиці, фрагмент виступу демонстрував канал “1+1”.
   Минали роки і майже столітня будова почала руйнуватися. Умови роботи ставали щораз гіршими. Та працівники бібліотеки, незважаючи на аварійний стан приміщення, зуміли своєю працею довести необхідність бібліотеки та утвердити високий рівень її діяльності.
  Сьогодні при філії діє дитячий фольклорний колектив “Барвіночок”, який виступав як в районі, так і за його межами, брали участь у зйомках програми “На добраніч, діти” Долинського телебачення ТРК “Захід”. Старша група “Барвіночку” була учасником І, II, III молодіжних фестивалях духовної пісні “Відлуння” відповідно у м. Івано-Франківську, м. Львові, с. Гошеві, де були нагороджені дипломом та духовною літературою.
   Працює при бібліотеці і клуб молодої сім’ї, з учасниками якого проводяться цікаві заходи.
  Шевченківська бібліотека-філія є активним учасником різноманітних конкурсів, як районного, так і обласного рівнів, де неодноразово займала призові місця:
  - 2007 р. – ІІІ місце у районному огляді діяльності сільських бібліотек-філій на визначення бібліотечної премії “Краща бібліотека року”;
  - 2008 р. – одна з переможиць у обласному конкурсі сценаріїв культурно-просвітницьких заходів до відзначення 10-ї річниці Всеукраїнського дня бібліотек;
  - 2010 р. – перемога у номінації “Автентичність матеріалу та повнота його зібрання” конкурсу “Мудрості та долі берегиня – бабусина скриня” та ІІ місце у літературній експедиції “Веселимось, читаємо, літечко вітаємо!”;
  - 2011 р. – номінація “Проект року” у районному етапі огляду-конкурсу “Краща сільська бібліотека 2011 року”;
  - 2012 р. – І місце в номінації “Читати разом – цікаво” обласного фотоконкурсу “До бібліотеки – всією родиною”;
   - 2013 р. – І місце в номінації “Використання сучасних технологій у розкритті спадщини Т. Г. Шевченка” обласного конкурсу авторських проектів “Бібліотечна Шевченкіана” за проект “Кобзар у моїй родині”.
   Саме тут народився гімн бібліотекарів Долинщини “Дімнауки” на слова жительки села Мирослави Пилипчук та музику композитора Ярослава Шершеня.
  Роботу бібліотеки підтримують мешканці села та органи місцевого самоврядування. Свідченням цього є розпочате у 2006 р. будівництво нового приміщення для будинку культури та бібліотеки. Оскільки будівництво ще не завершено, для участі у конкурсі “Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету” в рамках Програми “Бібліоміст” бібліотеці виділено додаткове приміщення у сільській раді.
   У 2011 році книгозбірня стала однією з фіналісток другого раунду цього конкурсу. 15 листопада того ж року відбулася урочиста презентація Інтернет-центру.
  Бібліотечний фонд на сьогоднішній день становить понад 12 тис. примірників. Зав. бібліотеки Олійник Надія Василівна та бібліотекар Дзесів Наталія Миколаївна щороку обслуговують близько 1 тис. користувачів, надаючи їм понад 20 тис. примірників документів.

Немає коментарів:

Дописати коментар