Велдіжські барвінчата

  Дитинство – найчудовіша пора в житті людини. Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, творчості. А це все неможливе без книги.
   Бібліотека – місце для культурного і активного відпочинку з книгою. Юні відвідувачі нашої бібліотеки мають змогу весело і корисно провести час, беручи участь у пізнавально-розважальних заходах, поспілкуватися з друзями, взяти додому книжку і побути на самоті з літературними героями. А сьогодні бібліотека використовує у своїй роботі різноманітні інновації, щоб не втратити свого користувача дитячого віку, який все більше поринає у віртуальне життя соціальних мереж та комп’ютерних ігор. Яскравим прикладом можуть бути подорожі у країну Мультляндію, які щотижня здійснюють наймолодші читачики.
   Та яскравим осередком, своєрідним ядром цієї категорії користувачів у нашій бібліотеці є дитячий фольклорний клуб “Барвіночок”, заснований в 1989 році. Зібравши дитячий фольклор села та підготувавши відповідну програму, “Барвіночок” вирушив у творчу дорогу. Географія нашої діяльності не така уже й маленька, ми виступали в м. Долині, м. Калуші, м. Івано-Франківську,
м. Львові; брали участь у фестивалі духовної пісні в с. Гошів, Долинського району; зйомках програми “На добраніч, діти” Долинського телебачення ТРК “Захід”; тощо. Та минали роки, підростав “Барвіночок”, змінювались барвінчата. Вже в дорослому складі ми були учасниками: Першого фестивалю духовної пісні (м. Івано-Франківськ), Другого молодіжного фестивалю сучасної духовної пісні “Відлуння” (м. Львів), Третього молодіжного фестивалю “Релігійно-патріотична пісня – 2003” (с.Гошів). У м. Львові всі члени клубу були нагороджені дипломами за підписом о. Йосифа Міляна (Єпископ-помічник, Протосинкел Київської архієпархії УГКЦ), а у с. Гошеві отримали духовну бібліотечку, аудіокасети, іконку Гошівської Матері Божої.
  І ось клубу “Барвіночок” близько чверті століття. Його перші учасники вже стали батьками та привели до бібліотеки своїх дітей. “Барвіночок” живе і творить. Ми часто виступаємо в церкві з духовними піснями, готуємо спеціальні програми до народних та релігійних свят, адже саме з народних джерел, традицій, обрядів, звичаїв беруть наснагу учасники клубу. Не даремно девізом “Барвіночка” стали слова:

   “Україна – наша мати,
   І про неї вільний спів.
   Ми – веселі барвінчата,
   Ми – нащадки козаків”.
   Та сьогоднішні барвінчата – сучасні й креативні, вони не тільки шанують традиції, а й з радістю приймають інновації.
   Тому, якщо ви молоді, творчі та ініціативні, якщо ви любите свою Батьківщину, її традиції та звичаї, ви можете долучитись до нас не тільки в реальному, а й, завдяки цьому блогу, і у віртуальному світі. А ми завжди готові до спілкування та раді новим знайомствам!

Немає коментарів:

Дописати коментар